Laboratoria akredytowane
Dysponujemy ofertą dla firm poszukujących innowacyjnych produktów, nowoczesnych technologii oraz badań, a także projektowania i wdrażania systemów zarządzania, sterowania i monitorowania procesów i technologii. Laboratoria PWr posiadają uprawnienia do wzorcowania aparatury, oferują badania i usługi oceny zgodności wyrobów, systemów i instalacji z normami obowiązującymi w UE.

Technologia do komercjalizacji
Politechnika Wrocławska jako jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce, prowadzi badania naukowe w Polsce i prace rozwojowe na światowym poziomie, odpowiadając na wyzwania współczesnej gospodarki. To tutaj powstaje połowa z ogólnej liczby wynalazków tworzonych na Dolnym Śląsku. Uczelnia jest niekwestionowanym liderem pod względem liczby polskich wynalazków, odkryć i innowacyjnych technologii. W całej swojej historii Uczelnia dokonała ponad 5 000 zgłoszeń wynalazków i wzorów użytkowych. Fundusze europejskie pozyskiwane na cele badawcze sprawiają, że stopień innowacyjności prowadzonych projektów osiąga coraz wyższy poziom. Dzięki temu potencjał naukowy PWr ceniony jest nie tylko w kraju, ale również na arenie międzynarodowej.

Współpraca badawcza, ekspertyzy, zlecenia
Politechnika Wrocławska świadczy usługi komercyjne dla biznesu w zakresie realizacji specjalistycznych badań, wykorzystania technologii oraz przeprowadzania ekspertyz i szkoleń. Po kontakcie mailowym poszukiwani są specjaliści i laboratoria gotowe zrealizować poszukiwaną usługę. Zapraszamy do przesłania zapytania.

Ochrona patentowa
W patentach mieści się 80% całej technicznej wiedzy na świecie. Bez nich trudno byłoby wprowadzać innowacje, ponieważ to patenty są prawnym i finansowym zabezpieczeniem technicznej własności intelektualnej. Centrum Innowacji i Biznesu umożliwia dostęp do Regionalnego Ośrodka Informacji Patentowej, oferującego wszystkie niezbędne dane na temat patentów.
ROIP wykonuje analizy patentowe, dostarcza informacji o zgłaszających wynalazki podmiotach, obszarach geograficznych i technicznych, w których są one zgłaszane, dostępnych rozwiązaniach a także trendach. Ponadto ma możliwość określić innowacyjność danego wynalazku, znaleźć dla niego potencjalne rynki i możliwości zastosowania i ułatwić komercjalizację.
Pomoc może dotyczyć także samych Państwa badań – Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej, wykorzystując doświadczenie pracujących dla niego inżynierów, wspiera obszar B+R, m. in. zarządzając wiedzą i portfolio praw własności intelektualnej, ukierunkowując badania i określając strategie ich ochrony.
ROIP wspomaga edukację, organizując szkolenia z obsługi baz danych patentów, wspomagania kreatywności, tworzenia innowacji i zarządzania procesami.
Konkurencyjne przedsiębiorstwo (i konkurencyjna gospodarka!) to patenty. Z nami Państwa technologie będą zabezpieczone, a wdrażane innowacje przyczynią się do wzrostu znaczenia firmy.

Certyfikacja dostępności
W ustawie z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami przewidziano nowy mechanizm certyfikacji dostępności. Jest on skierowany do przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych zainteresowanych potwierdzeniem, że ich działalność, spełnia minimalne wymagania ustawowe. Posiadanie certyfikatu dostępności wiąże się też z wymiernymi korzyściami finansowymi – jeśli Państwa firma jest zobligowana do dokonywania wpłat na PFRON, wpłaty te zostaną obniżone o 5%. Certyfikat ważny jest przez 4 lata.
Politechnika Wrocławska jako jedyna Uczelnia w Polsce uzyskała prawo przeprowadzania audytów dostępności i wydawania certyfikatów dostępności. Posiadamy wysoko wykwalifikowany, wszechstronny personel, gotowy szybko i sprawnie działać, jesteśmy nastawieni na kreatywne rozwiązanie problemu przy minimalizacji kosztów naszych klientów, mamy też bogate doświadczenie w dziedzinie dostępności w związku z faktem, że jako uczelnia techniczna i jednocześnie drugi co do wielkości pracodawca na Dolnym Śląsku, na co dzień mierzymy się z przekształcaniem naszych budynków, pomieszczeń i laboratoriów w bardziej dostępne miejsce dla pracowników, studentów i doktorantów ze szczególnymi potrzebami.
Jako jedni z nielicznych w Polsce dysponujemy własnym laboratorium tyfloinformatycznym (Tyflolab) a w nim najnowocześniejszym zapleczem sprzętowym do prac wspomagających badania nad dostępnością. W każdej sprawie konsultujemy się ze specjalistami z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.
Oferta audytu i certyfikacji przeprowadzana przez Uczelnię obejmuje dostępność w obszarze architektonicznym, cyfrowym i informacyjno-komunikacyjnym, i jest skierowana dla podmiotów prywatnych i organizacji pozarządowych.
Przedsiębiorców zainteresowanych certyfikacją dostępności prosimy o przesyłanie zapytań na adres: certyfikacja@pwr.edu.pl

Praktyki i staże
Jeśli jesteście Państwo zainteresowani rekrutacją pracowników, praktykantów lub stażystów, proponujemy wsparcie ze strony Biura Karier PWr. Oferujemy również kompleksowe usługi związane z budowaniem wizerunku firmy, jako pracodawcy; rozpowszechniamy oferty pracy, praktyk i staży w środowisku akademickim uczelni; umożliwiamy prowadzenie rekrutacji na terenie kampusu PWr (Tydzień Rekrutacji, Speed Recruitment); organizujemy spotkania pracodawców ze studentami (np. prezentacje, szkolenia, dni otwarte, wyjazdy itp.).
Ponadto organizujemy Campus Recruitment – Targi Pracy i Praktyk Politechniki Wrocławskiej, które są doskonałą okazją do przedstawienia studentom Państwa firmy oraz konkretnych ofert pracy. Regularnie wydajemy także Katalog Pracodawców – zestawienie zawierające najważniejsze informacje o przedsiębiorstwach i obowiązujących w nich zasadach rekrutacji.
Wszystkie usługi mogą być świadczone jednorazowo, ale również jako kompleksowe i długofalowe kampanie. Dzięki nim szybko dotrzecie Państwo do poszukiwanych kandydatów, a także staniecie się dla studentów i absolwentów pracodawcą z wyboru.

Wynajem sal konferencyjnych
Organizujecie Państwo konferencję lub imprezę firmową? Zapraszamy do skorzystania z Centrum Kongresowego Politechniki Wrocławskiej. Centrum jest doskonałym miejscem na organizację konferencji naukowych, sympozjów, eventów firmowych, szkoleń, paneli dyskusyjnych czy imprez promocyjnych.
Powierzchnia: sala kongresowa o powierzchni ponad 700 m2 (620 miejsc) jest jednym z największych tego typu obiektów na Dolnym Śląsku. Składa się z trzech sal konferencyjnych, które dzięki modułowemu podziałowi, można aranżować w następujący sposób:
- sala na 620 miejsc (700 m2)
- sala na 320 miejsc (335 m2)
- sala na 300 miejsc (365 m2)
- dwie sale po 160 miejsc (2 x 167 m2)
- trzy sale konferencyjne po 40 m2 – 45 miejsc (układ szkolny) lub 70 miejsc (układ kinowy)
Rezerwacja sal w Biurze Konferencji i Wydarzeń.
- tel. 71 320 45 33, 320 45 72, 320 44 79, 320 43 78
- e-mail: konferencje@pwr.edu.pl
- adres: ul. Janiszewskiego 8, 50-372 Wrocław, bud. D-20
