6. Giełda Problemów Medycznych już za nami!

W piątek 16 maja 2025 roku odbyła się szósta edycja konferencji „Giełda Problemów Medycznych” organizowana przez HealthTech Synergy Hub oraz Centrum Innowacji i Biznesu Politechniki Wrocławskiej. 

Uczestnicy mogli wziąć udział w Giełdzie w formie stacjonarnej, jak też śledzić relację online na żywo.

Wydarzenie prowadził dr hab. inż. Przemysław Śliwiński z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji PWr, który wygłosił też wprowadzającą prelekcję poświęconą zagadnieniu badań dla medycyny prowadzonych na WIiT.

Szóstą edycję Giełdy zainaugurował prof. dr. hab. inż. Robert D. Iskander, dyrektor HealthTech Synergy Hub, który wprowadził uczestników w tematykę spotkania.

W ramach dwóch sesji tematycznych głos zabrali:

  • prof. dr hab. inż. Katarzyna Chojnacka – „MedChem Elements: czyli o tym, jak pierwiastki wpływają na zdrowie – od żywności funkcjonalnej, przez analizę mineralną włosów, po biokompatybilność biomateriałów”, Wydział Chemiczny PWr;
  • dr hab. inż. Andrzej Pawłowski, prof. uczelni – „Automatyczne systemy sterowania podażą leków w dożylnej anestezji ogólnej”,  Wydział Informatyki i Telekomunikacji PWr;
  • dr. hab. n. med. Krzysztof Tupikowski, prof. PWr, Kierownik Centrum Leczenia Nowotworów Urologicznych w DCOPIH – „Urologia – ocean potrzeb. Pęcherz moczowy”;
  • dr inż. Agnieszka Paściak – „Zastosowanie uczenia maszynowego w charakteryzacji gruczołów Meiboma”, Wydział Podstawowych Problemów Techniki PWr;
  • prof. dr hab. Krystyna Dąbrowska, biolog molekularny z Wydziału Medycznego PWr – „Immunologia i mikrobiom”; 
  • prof. dr hab. inż. Teodor Gotszalk, Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów PWr, opowiedział o innowacyjnej diagnostyce i swoim projekcie „Kompleksowa nieinwazyjna nanoskopia korelacyjna o niespotykanej dotąd rozdzielczości (ENSIGN)”, realizowanym w programie Horizon 1.2.

Na koniec głos zabrał Przemysław Musz, założyciel firmy IMER Systems, absolwent Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej na kierunku Inżynieria Biomedyczna, który poruszył zagadnienie rozwoju i wdrażania innowacji medycznych oraz sprawdzonych modeli kooperacji nauki i biznesu.

W przerwie między sesjami merytorycznymi uczestnicy mieli okazję do nieformalnych rozmów i wymiany doświadczeń, która sprzyjała integracji środowiska naukowego i medycznego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i zaangażowanie. Zachęcamy do śledzenia informacji o kolejnych edycjach Giełdy Problemów Medycznych. 

Poniżej krótka fotorelacja z wydarzenia.

6_gielda_problemow_medycznych_pwr_1
6_gielda_problemow_medycznych_pwr_2
6_gielda_problemow_medycznych_pwr_3
6_gielda_problemow_medycznych_pwr_4
6_gielda_problemow_medycznych_pwr_5
6_gielda_problemow_medycznych_pwr_6
6_gielda_problemow_medycznych_pwr_7
6_gielda_problemow_medycznych_pwr_8
6_gielda_problemow_medycznych_pwr_9
Otwarcie Technologii dla Biznesu 2026 - pięć osób stoi na scenie, w tle logotyp wydarzenia

Technologie dla Biznesu 2026 już za nami! Działo się!

Skuteczne liderstwo, AI w praktyce, automatyzacja procesów oraz innowacje budowlane – na tych obszarach skupiała się tegoroczna edycja konferencji Technologie dla Biznesu, którą zorganizowały wspólnie PKO Bank Polski, Politechnika Wrocławska, Centrum Innowacji i Biznesu PWr, Stowarzyszenie Absolwentów PWr, Fundacja Manus i Wro4digITal.

Czytaj więcej »
PWr i DZA memorandum of understanding

Podpisanie Memorandum of Understanding między Niemieckim Centrum Astrofizyki i Politechniką Wrocławską

Rozmowy o współpracy między Politechniką Wrocławską a Niemieckim Centrum Astrofizyki rozpoczęły się już na początku 2025 roku. Niemieckie Centrum Astrofizyki (DZA), początkowo istniejące w ramach TU Dresden, obecnie mające już niezależną podmiotowość, to centrum badawcze, które jest zainteresowane współpracą z polskimi uczelniami w wielu obszarach, nie tylko ściśle powiązanych z astrofizyką.

Czytaj więcej »

6. Giełda Problemów Medycznych już za nami!