Projekt WIN4SMES

23-25 października 2024 roku w Wilnie odbyły się kolejne warsztaty w ramach projektu WIN4SMES.  Pierwszego dnia gościliśmy w Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centras (VESK) , pracując nad kolejnymi etapami projektu. W następnych dniach udaliśmy się na Uniwersytet Michała Römera by wziąć udział w programie szkoleniowym „train the trainer”.

Podczas warsztatów skupiliśmy się na dalszym tworzeniu sieci partnerów w ramach regionalnych COVE,  zebraniu najlepszych praktyk w zakresie innowacji w miejscu pracy, a także na szkoleniu personelu i kierownictwa centrów.

W skład „COVE Polska” wchodzą: Centrum Innowacji i Biznesu Politechniki Wrocławskiej, Dolnośląska Izba Rzemieślnicza we Wrocławiu oraz Urząd Miejski Wrocławia – Zespół Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu,. 

„COVE Polska” będzie jednym z 7 centrów doskonałości zawodowej. W projekcie oprócz wybranych polskich instytucji biorą udział : Dania, Finlanda, Niemcy, Węgry, Litwa, Holandia, Ukraina.

Celem projektu jest przyciągnięcie wykwalifikowanych pracowników oraz optymalne  wykorzystanie ich potencjału.

Każde COVE otrzymało konkretne zadanie do zrealizowania. Naszym zadaniem jest stworzenie nowoczesnego modelu kształcenia, który odpowiada na wyzwania dzisiejszej gospodarki i przygotowuje specjalistów gotowych na dynamiczne zmiany.

COVE Polska koncentruje się na promocji szkolnictwa zawodowego oraz idei Life Long Learning. Dążymy do stworzenia bazy wiedzy, dobrych praktyk oraz doradztwa dla trzech kluczowych grup odbiorców:

1. Uczniowie i absolwenci
o Promowanie kształcenia zawodowego jako atrakcyjnej ścieżki kariery.
o Wsparcie w wyborze szkoły średniej i dalszej ścieżki edukacyjnej.
o Ukazanie możliwości zdobywania mikropoświadczeń i rozwijania umiejętności
zgodnie z potrzebami rynku pracy.

2. Przemysł i przedsiębiorcy
o Zachęcanie firm do współpracy ze szkołami branżowymi.
o Promowanie dualnego systemu kształcenia i praktycznej nauki zawodu.
o Wspieranie nowoczesnego zarządzania zasobami ludzkimi, dostosowanego do
zmieniającego się rynku pracy.

3. Szkoły i nauczyciele
o Doradztwo w zakresie współpracy z uczniami, rodzicami i przemysłem.
o Rozwój kompetencji nauczycieli w obszarze nowoczesnych metod nauczania.
o Tworzenie sieci współpracy między szkołami a przedsiębiorcami w celu lepszego
dopasowania edukacji do potrzeb rynku.

Działania COVE Polska mają na celu zmianę postrzegania szkolnictwa zawodowego, podniesienie jego prestiżu oraz dostosowanie systemu edukacji do wymagań współczesnego rynku pracy.

 

Cyberbezpieczeństwo – spotkanie grupy roboczej Makroklastra

W dniu 12 maja br. odbyło się kolejne spotkanie Makroklastra. Tym razem rozmawialiśmy o problematyce związanej z cyberbezpieczeństwem. Ten szybko zmieniający się obszar, zarówno w zakresie legislacyjnym jak i technologicznym, jest bardzo istotny zarówno dla jednostek administracji publicznej, jednostek medycznych, czy operatorów infrastruktury krytycznej. Rozmawialiśmy m.in. o zmianach w przepisach

Czytaj więcej »
gielda problemow medycznych plakat edycja 6

Giełda Problemów Medycznych – Warsztaty na Politechnice Wrocławskiej #6

Szósta edycja seminarium dla naukowców z Politechniki Wrocławskiej i lekarzy z wrocławskich szpitali. „Giełda Problemów Medycznych” to cykl spotkań, które mają na celu prezentację aktualnych i istotnych zagadnień medycznych, będących przedmiotem zainteresowania środowiska medycznego. HealthTech Synergy Hub, centrum na Politechnice Wrocławskiej, wraz z Centrum Innowacji i Biznesu, zaprasza lekarzy i

Czytaj więcej »
Technologie dla Biznesu - CIB PWr

Technologie dla Biznesu – jak rozwijać się dzięki technice i nauce

Politechnika Wrocławska, Centrum Innowacji i Biznesu oraz PKO Bank Polski zapraszają na konferencję Technologie dla Biznesu. Start 10 czerwca 2025 roku o godzinie 10.00 we Wrocławskim Centrum Kongresowym (ul. Wystawowa 1). „Technologie dla Biznesu” to konferencja o zrównoważonym biznesie i ekologicznych technologiach dla biznesu. Wydarzenie to połączy światy: akademicki, technologii

Czytaj więcej »
Konkurs na projekt gmachu Centrum HealthTech Synergy Hub rozstrzygnięty - CIB - header

Konkurs na projekt gmachu Centrum HealthTech Synergy Hub rozstrzygnięty

W ubiegłą środę (30 kwietnia br.) rozstrzygnięty został konkurs na projekt architektoniczny Centrum Technologii Medycznych HealthTech Synergy Hub. Na konkurs na projekt architektoniczny nowego gmachu, który stanie przy skrzyżowaniu ul. Smoluchowskiego i Wybrzeża Wyspiańskiego, zgłoszono 28 projektów. Z finałowej piątki sąd konkursowy pierwszą nagrodę przyznał projektowi przygotowanemu przez firmę Vaillo

Czytaj więcej »

Projekt WIN4SMES