Szósta edycja seminarium dla naukowców z Politechniki Wrocławskiej i lekarzy z wrocławskich szpitali. „Giełda Problemów Medycznych” to cykl spotkań, które mają na celu prezentację aktualnych i istotnych zagadnień medycznych, będących przedmiotem zainteresowania środowiska medycznego.
HealthTech Synergy Hub, centrum na Politechnice Wrocławskiej, wraz z Centrum Innowacji i Biznesu, zaprasza lekarzy i naukowców z PWr do udziału w spotkaniu, podczas którego będą mieli okazję uzyskać wgląd w najnowsze osiągnięcia i wyzwania medycyny oraz nawiązać owocne relacje z wybitnymi naukowcami i profesjonalistami medycznymi. Możliwe będzie nawiązanie współpracy badawczej, projektowej, w zakresie komercjalizacji czy wspólnych publikacji.
Dołącz do nas 16 maja 2025. Do wyboru udział stacjonarny na Politechnice Wrocławskiej, udział online lub późniejszy dostęp do nagrania ze spotkania.
- Data: 16 maja 2025, 12:45-17:00
- Miejsce: Politechnika Wrocławska, budynek D-21, sala 007 lub dostęp online
- Wypełnij formularz rejestracyjny, aby otrzymać dostęp.
Przyłącz się do nas, aby poznać najnowsze osiągnięcia i wyzwania medycyny, a także rozpocząć owocną współpracę z wybitnymi naukowcami i praktykami medycznymi. Wspólnie możemy wpłynąć na rozwój medycyny i zdrowia społecznego.
Zarezerwuj miejsce już teraz i dołącz do wyjątkowego świątecznego spotkania „Giełda Problemów Medycznych”.
Liczba miejsc stacjonarnych ograniczona do 70 pierwszych zgłoszeń.
Czego się spodziewać?
Prezentacje Specjalistów: Nasi wyjątkowi prelegenci, specjaliści, naukowcy oraz praktycy medyczni, podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniami i perspektywami na tematy, które aktualnie kształtują przyszłość medycyny. Prezentacje wzbogacą wiedzę uczestników, ale również staną się platformą do dyskusji i inspiracji dla nowych, innowacyjnych koncepcji w medycynie.
Nawiązywanie Współpracy: Spotkanie to nie tylko okazja do zdobywania wiedzy, ale przede wszystkim do budowania mostów pomiędzy nauką a praktyką medyczną. Zapraszamy do rozmów, wymiany pomysłów oraz nawiązywania współpracy naukowej i badawczej. Możesz znaleźć partnera do przyszłych projektów badawczych lub publikacji.
Komercjalizacja Wyników: Jeśli masz innowacyjny pomysł lub projekt z dziedziny medycyny, to „Giełda Problemów Medycznych” to doskonałe miejsce, aby zacząć rozmawiać o jego komercjalizacji.
Dla kogo?
Spotkanie jest kierowane do naukowców i doktorantów z Politechniki Wrocławskiej oraz lekarzy z 10 placówek medycznych, które podpisały umowy o współpracy z Politechniką Wrocławską:
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu,
- Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu,
- Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu,
- Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką we Wrocławiu,
- Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza we Wrocławiu,
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu,
- Dolnośląskie Centrum Chorób Serca im. prof. Zbigniewa Religi – Medinet
- Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze
- Dolnośląskie Centrum Medyczne DOLMED S.A.
- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu
Agenda spotkania:
Prowadzący: dr hab. inż. Przemysław Śliwiński, Wydział Informatyki i Telekomunikacji. Politechnika Wrocławska.
- 12:45 – 12:55 prof. dr hab. inż. Robert D. Iskander – Dyrektor HealthTech Synergy Hub. Politechnika Wrocławska. Rozpoczęcie spotkania i wprowadzenie do tematyki.
- 12:55 – 13:05 dr hab. inż. Przemysław Śliwiński – Kilka słów o badaniach dla medycyny na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji.
- 13:05 – 14:20 SESJA 1
- 13:05 – 13:30 prof. dr hab. inż. Katarzyna Chojnacka – „MedChem Elements: czyli o tym, jak pierwiastki wpływają na zdrowie – od żywności funkcjonalnej, przez analizę mineralną włosów, po biokompatybilność biomateriałów”. Wydział Chemiczny PWr.
- 13:30 – 13:55 dr hab. inż. Andrzej Pawłowski, prof. uczelni – „Automatyczne systemy sterowania podażą leków w dożylnej anestezji ogólnej” . Wydział Informatyki i Telekomunikacji PWr.
- 13.55 – 14.20 dr. hab. n. med. Krzysztof Tupikowski, prof. PWr. Kierownik Centrum Leczenia Nowotworów Urologicznych w DCOPIH, „Urologia – ocean potrzeb. Pęcherz moczowy”.
- 14:20 – 14:35 Przerwa
- 14:35 – 15:50 SESJA 2
- 14:35 – 15:00 dr inż. Agnieszka Paściak – „Zastosowanie uczenia maszynowego w charakteryzacji gruczołów Meiboma”. Wydział Podstawowych Problemów Techniki PWr.
- 15:00 – 15:25 prof. dr hab. Krystyna Dąbrowska, Biolog molekularny z Wydziału Medycznego PWr, „Immunologia i mikrobiom”.
- 15:25 – 15:50 prof. dr hab. inż. Teodor Gotszalk, który opowie o innowacyjnej diagnostyce i swoim projekcie „Kompleksowa nieinwazyjna nanoskopia korelacyjna o niespotykanej dotąd rozdzielczości (ENSIGN)”, realizowanym w programie Horizon 1.2 . Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów PWr.