3rd Polish-German Bridge Conference – szansa na rozwój nauki i biznesu w Polsce i Niemczech

Trwa rejestracja na trzecią edycję Bridge Conference, jedno z najważniejszych wydarzeń skupiających polskich i niemieckich przedstawicieli akademickich oraz biznesowych. Konferencja odbędzie się w Krzyżowej, miejscu historycznego pojednania polsko-niemieckiego, w dniach od 29.06 do 01.07.2023. Wydarzenie stanowi doskonałą okazję do nawiązania nowych kontaktów, wymiany wiedzy i doświadczeń oraz zaprezentowania najnowszych osiągnięć naukowych i przemysłowych z Polski i Niemiec.
Zapisy na bridgeconference.eu.

Bridge Conference to jedno z najważniejszych wydarzeń naukowo-biznesowych, skupiających przedstawicieli akademickich i biznesowych z Polski i Niemiec. Konferencja stanowi platformę do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz prezentacji najnowszych osiągnięć naukowych i przemysłowych. Trzecia edycja wydarzenia odbędzie się w Krzyżowej, miejscu, które przeszło do historii jako miejsce pojednania polsko-niemieckiego.

Celem konferencji jest przedstawienie wybranych osiągnięć naukowych z Polski i Niemiec, które mają na celu rozwiązanie kluczowych wyzwań stojących przed społeczeństwami oraz możliwości wdrożenia ich w przemyśle, zwłaszcza w Niemczech i Polsce. Konferencja skupi się na kilku głównych tematach, takich jak: energetyka, medycyna, przemysł 4.0, transport, sztuczna inteligencja czy materiały i technologie. Będą to kwestie, które mają kluczowe znaczenie dla przyszłości i rozwoju obu krajów.

Wydarzenie składać się będzie z kilku paneli dyskusyjnych, prezentacji naukowych oraz sesji networkingowych. W ramach paneli dyskusyjnych eksperci będą omawiać najnowsze trendy technologiczne oraz wyzwania stojące przed nauką i biznesem. W sesjach networkingowych uczestnicy będą mieli okazję do nawiązania wartościowych kontaktów oraz podzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi uczestnikami. W ramach wydarzenia zaplanowane są również uroczyste kolacje, zwiedzanie Pałacu w Krzyżowej, koncerty, pokazy artystyczne i zwiedzanie Kościoła Pokoju w Świdnicy.

Trzecia edycja Bridge Conference to doskonała okazja dla naukowców i przedsiębiorców z Polski i Niemiec, aby nawiązać kontakt, podzielić się wiedzą i doświadczeniami oraz zaprezentować swoje innowacyjne rozwiązania.
Więcej informacji oraz możliwość rejestracji znajduje się na stronie bridgeconference.eu.

Wydarzenie organizuje Konferencja Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola wraz z Politechniką Wrocławską (lider wydarzenia) oraz partnerami z Niemiec – Technische Universität Dresden i Technische Universität Chemnitz.

Praga sercem zielonych innowacji – Politechnika Wrocławska liderem transformacji energetycznej

W dniach 1–3 kwietnia 2025 roku Praga stała się miejscem międzynarodowego spotkania liderów transformacji energetycznej i rewitalizacji regionów pokopalnianych. Politechnika Wrocławska odegrała w tym wydarzeniu kluczową rolę jako lider i partner dwóch strategicznych projektów: GrEnMine oraz MiDSafe. Zielona energia i bezpieczeństwo regionów pokopalnianych Dwa europejskie projekty – GrEnMine i MiDSafe

Czytaj więcej »

Innowacje dla przyszłości – wspieramy rozwój kompetencji w regionie!

Politechnika Wrocławska aktywnie wspiera Gminę Wałbrzych w realizacji projektu Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie mechatroniki (BCU), powstającego przy Zespole Szkół nr 5 im. Maksymiliana Tytusa Hubera. Centrum Innowacji i Biznesu PWr (CIB PWr) pełni kluczową rolę w zarządzaniu tym przedsięwzięciem, łącząc edukację z praktyką i odpowiadając na potrzeby nowoczesnego rynku

Czytaj więcej »

Future Technologies Across Borders

Politechnika Wrocławska, MERGE/TU Chemnitz wraz z Circular Saxony i DOPAK zapraszają na międzynarodową, technologiczną konferencję „Future Technologies Across Borders” (10-11 kwietnia). Konferencja ma na celu przedstawienie wybranych osiągnięć naukowych Polski i Niemiec, które mogą przyczynić się do rozwiązania kluczowych wyzwań współczesności, a także dyskusja nad wdrożeniem podobnych rozwiązań w przemyśle

Czytaj więcej »

Ostatnia szansa na zapis! 46. Zimowa Szkoła Mechaniki Górotworu i Geoinżynierii

Zbliża się 46. edycja Zimowej Szkoły Mechaniki Górotworu i Geoinżynierii! To wyjątkowe wydarzenie, stanowiące platformę wymiany doświadczeń oraz prezentacji najnowszych osiągnięć w dziedzinach geotechniki i geomechaniki. Kiedy? 10-13 marca 2025 r.Gdzie? Szklarska Poręba, Platinum Mountain Hotel & SPA Interdyscyplinarne podejście i innowacyjne tematy Konferencja skupi się na kluczowych zagadnieniach współczesnej

Czytaj więcej »

3rd Polish-German Bridge Conference – szansa na rozwój nauki i biznesu w Polsce i Niemczech