Oferta dla biznesu

Badania i rozwój

oferta-badawcza-obrazek.pngOśrodek Współpracy Nauki z Gospodarką wspiera innowacyjne pomysły w procesie pozyskiwania partnerów biznesowych. Oferujemy dostęp do informacji patentowej oraz normalizacyjnej. Prowadzimy także kompleksową obsługę różnych form współpracy z Politechniką Wrocławską.

   
Ośrodek Współpracy Nauki z Gospodarką
plac Grunwaldzki 11, 50-377 Wrocław
bud. D-21, wejście C
tel. 71 320 47 59
biznes@pwr.edu.pl

Pomożemy naukowcom
 1. Podpisać umowę o współpracy z przedsiębiorcą lub inną jednostką.
  Zapraszamy do skorzystania ze wzorów dokumentów na naszej stronie. Służymy pomocą w opracowaniu oraz procedowaniu umowy na Uczelni.
 2. Wystąpić w przetargu jako wykonawca
  Zapraszamy do kontaktu z pracownikami Ośrodka, którzy pomogą przygotować dokumentację wymaganą w postępowaniu.
 3. Zrealizować zamówienie dla podmiotu zewnętrznego.
  Zachęcamy do zapoznania się z Zarządzeniem Wewnętrznym nr 98/2016 regulującym realizowanie zleceń przez Politechnikę Wrocławską na rzecz podmiotów zewnętrznych:
  - ogólne warunki wykonywania badań,
  - formularz zamówienia,
  - potwierdzenie przyjęcia zamówienia,
  - protokół zdawczo-odbiorczy.
 4. Zorganizować spotkanie z przedsiębiorcą
  Służymy wsparciem organizacyjnym spotkania. Dysponujemy reprezentacyjnymi pomieszczeniami odpowiednimi do prowadzenia rozmów biznesowych. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania dodatkowych informacji.
 5. Uzyskać  informacje na temat ochrony własności intelektualnej
  Służymy kompleksową informacją oraz wsparciem w zakresie IP. Szczegóły na stronie Działu Własności Intelektualnej i Informacji Patentowej.
 6. Dokonać zgłoszenia wyniku badań.
  Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Zarządzania Własnością Intelektualną obowiązującym na Politechnice Wrocławskiej.  W celu dokonania zgłoszenia, prosimy o uzupełnienie formularza zgłoszenia wyniku badań, a następnie złożenia go w odpowiedniej jednostce:
  - dla know-how oraz oprogramowania jest to Punkt Kontaktowy ds. Transferu Technologii,
  - dla wynalazków, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych, znaków towarowych, oznaczeń geograficznych, topografii układu scalonego jest to Dział Własności Intelektualnej i Informacji Patentowej.
 7. Skomercjalizować wynik badań.
  W sprawie komercjalizacji know-how lub oprogramowania zapraszamy do Punktu Kontaktowego ds. Transferu Technologii.
  W sprawie komercjalizacji patentu, wzoru użytkowego, wzoru przemysłowego – zapraszamy do Działu Własności Intelektualnej i Informacji Patentowej.
 8. Promować ofertę badań, komercjalizacji oraz poszczególnych laboratoriów.
  Zamieszczenie oferty na naszej stronie pomaga w dotarciu do nowych klientów i partnerów biznesowych. Zachęcamy do opracowania oferty na załączonych formularzach, a następnie odesłanie dokumentów na adres biznes[at]pwr.edu.pl
  Formularze:
  - oferta badania/ ekspertyzy/ technologii/ szkolenia, 
  - oferta komercjalizacji,
  - oferta laboratorium,
  - opis kluczowej aparatury.
 9. Zorganizować wydarzenia (spotkanie, konferencję, seminarium, warsztaty) wspierające procesy innowacyjne lub transfer wiedzy.
  Służymy wsparciem przy organizacji przedsięwzięć związanych z transferem wiedzy z Uczelni do gospodarki. Dysponujemy salami seminaryjnymi i konferencyjnymi doskonałymi do organizacji tego typu spotkań.
Pomożemy przedsiębiorcom
 1. Uzyskać informacje na temat możliwości współpracy z PWr.
  Nasi pracownicy udzielają informacji na temat form i możliwości współpracy z Politechniką Wrocławską. Zapraszamy do kontaktu przez formularz (opisz nam swoje potrzeby i preferencje).
 2. Znaleźć eksperta do wykonania zlecenia lub prac badawczo-rozwojowych.
  Pomagamy znaleźć eksperta lub zespół specjalistów z Politechniki Wrocławskiej który wykona zlecenie lub prace badawczo-rozwojowe. Prosimy o przesłanie zapytania przez formularz kontaktowy.
 3. Złożyć zapytanie ofertowe.
  Służymy wsparciem w docieraniu do potencjalnych wykonawców zamówienia. Za naszym pośrednictwem można składać zapytania ofertowe, które następnie przekażemy potencjalnym wykonawcom z Politechniki Wrocławskiej.
  Zapytania można przesyłać na adres mailowy biznes[at]pwr.edu.pl lub pocztą na adres:
  Politechnika Wrocławska
  Ośrodek Współpracy Nauki z Gospodarką
  Wybrzeże Wyspiańskiego 27
  50-370 Wrocław
 4. Znaleźć podwykonawcę/partnera do realizacji projektu.
  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą badań, technologii oraz ekspertyz. Pracownicy Ośrodka pomogą nawiązać kontakt z odpowiednim ekspertem lub dobrać partnera spoza katalogu usług.
 5. Złożyć zamówienie na usługi badawczo-rozwojowe*.
  * po konsultacji z jednostką realizującą zamówienie
  Zachęcamy do zapoznania się z dokumentami regulującymi realizowanie zleceń przez Politechnikę Wrocławską na rzecz podmiotów zewnętrznych:
  - formularz zamówienia,
  - ogólne warunki wykonywania badań.
  Po uzgodnieniu warunków z wykonawcom zlecenia, prosimy o złożenie wypełnionego formularza bezpośrednio w jednostce realizującej zamówienie.
 6. Zlecić Politechnice Wrocławskiej przeprowadzanie szkoleń, wykonanie badań, ekspertyzy lub opinii o innowacyjności.
  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą badań, technologii, szkoleń, ekspertyz i opinii o innowacyjności, dostępną w katalogu w formacie PDF oraz w wersji online. Nasi pracownicy usprawnią nawiązanie kontaktu z ekspertem z danej dziedziny, z którym należy uzgodnić warunki współpracy.
 7. Podpisać umowę o współpracę z PWr.
  Pomagamy w sformalizowaniu współpracy zainicjowanej z naszą Uczelnią. W zakładce ‘wzory dokumentów’ znajdują się wzory umów, najczęściej zawieranych między Politechniką Wrocławską a przedsiębiorcami.
 8. Uzyskać dostęp do norm.
  Oferujemy dostęp do informacji normalizacyjnej oraz norm polskich europejskich i amerykańskich. Więcej informacji w zakładce ‘Normy’.
 9. Wykorzystać Informację Patentową dla zwiększenia innowacyjności.
  Pomagamy przedsiębiorcom rozwijać usługi i produkty dzięki praktycznemu wykorzystaniu zasobów Informacji Patentowej. Więcej informacji na stronie ROIP.
 10. Uzyskać informacje na temat wynalazków  Politechniki Wrocławskiej.
  Zapraszamy do zapoznania się z bazą wynalazków stworzonych na Politechnice Wrocławskiej.

Politechnika Wrocławska © 2017

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję